Butelka prostokątna HDPE 1l UN

Butelka prostokątna HDPE 1l UN

Specyfikacja

UN – materiały sypkie 3H1/Y1.1
Objętość: 1000 ml
Gwint: DIN 45
Waga: 60 g
Wymiary: 88mm x 68mm x 210mm
Dostępne kolory: naturalny (standard), biały, czarny, szary, czerwony, niebieski, zielony
Ilość na palecie: 1200 szt.
Zastosowanie: surowce i odczynniki chemiczne, chemia rolnicza, benzyna, chemia motoryzacyjna, chemia gospodarcza, branża spożywcza, próbki wody i innych płynów, idealnie nadaje się na materiały sypkie.

Butelka prostokątna HDPE 1l UN przeznaczona do wyrobów przemysłu chemicznego i spożywczego. Butelka posiada miarkę na ścianie.


Czym jest materiał HDPE – Butelka prostokątna HDPE 1l UN?

Wykorzystywany do produkcji butelki prostokątnej HDPE 1l materiał HDPE to wysokiej gęstości polietylen, który należy do jednych z najbezpieczniejszych rodzajów plastików. Dzięki jego specyficznym właściwościom, materiał ten jest używany do produkcji wielu pojemników i opakowań (w tym żywności). W porównaniu do plastiku PET, HDPE charakteryzuje się mniejszą przezroczystością, za sprawą większej wytrzymałości, jednak w obu przypadkach materiały te mogą być barwione.

Dlaczego warto wybrać butelkę z HDPE?

Materiał HDPE jest odporny na uszkodzenia i wysokie temperatury oraz nie wydziela szkodliwych toksyn. Nasze opakowania nie wchodzą w reakcje z zamieszczoną w nich substancją, co sprawia, że są bezpieczne dla człowieka. Pojemniki z materiału HDPE służą także do magazynowania rozpuszczalników, alkoholi, klejów, ale również środków żrących i o odczynie zasadowym. Takie pojemniki będą świetnym rozwiązaniem nie tylko dla producentów, ale również dla gospodarstw domowych, które wykorzystają je do przechowania żywności lub innych substancji.