Kanistry HDPE


Czym jest HDPE?

Polietylen wysokiej gęstości – HDPE, to materiał o wyjątkowych właściwościach. Zaliczamy go do grupy jednych z najbezpieczniejszych plastików, dzięki czemu jest idealnym materiałem do produkcji zbiorników, pojemników i naczyń.
HDPE, a dokładniej polimer termoplastyczny wytwarzany jest z monomeru etylenu. Jego temperatura topnienia wynosi od 126 do 135 stopni Celsjusza i jest lżejszy niż woda!

Zastosowanie HDPE

Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, iż HDPE jest bardzo bezpiecznym dla zdrowia plastikiem. Służy nawet za materiał do produkcji zabawek dla dzieci, a poddany recyklingowi znajduje drugie życie w meblach, szamponach czy środkach do prania. Na ogół możemy go też spotkać pod postacią różnego rodzaju pojemników takich jak kanistry, zbiorniki, które są lżejsze i bardziej użyteczne, niż ich metalowe substytuty. W ofercie znajdą Państwo kanistry, butelki i akcesoria. Dbamy, aby nasza obsługa klienta była na najwyższym poziomie, dlatego zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu indywidualnej wyceny.

Pojemnik HDPE – Co wyróżnia pojemnik z materiału HDPE?

Zacznijmy od tego czym HDPE jest. Najprościej mówiąc, jest to wysokiej gęstości polietylen używany do produkcji zbiorników, pojemników i kanistrów. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, HDPE jest materiałem bardzo wytrzymałym, bezwonnym i półprzezroczystym, co idealnie sprawdza się w produkcji opakowań. Dzięki swojej lekkości, jest świetnym zamiennikiem do tradycyjnych metalowych pojemników (np. kanistrów). Dodatkowo, jest podobnie odporny na wszelkiego rodzaju substancje chemiczne, takie jak alkohol, kleje lub rozpuszczalniki. Nasze pojemniki są produkowane z największą dbałością o detale. W naszej ofercie dostępne są butelki, kanistry i akcesoria z półprzezroczystego HDPE, bądź (na prośbę klienta) barwionego.